30 квітня, в офіційному виданні Верховної Ради України «Голос України» опубліковано Закон України № 552-IX, який з 1 липня 2021 року запустить обіг земель сільськогосподарського призначення. Але чи занесена земельна ділянка, на яку у вас є державний акт, в електронну базу Держгеокадастру? Давайте перевіримо.
Як перевірити чи є земельна ділянка в базі?
- Відкрити Публічну кадастрову карту України;
- Ввести в полі пошуку кадастровий номер (комбінація з 19 цифр) вашої земельної ділянки, зазначений в державному акті на звороті.
Якщо така ділянка наявна в кадастровій базі, сервіс її покаже на екрані та видасть всі дані про неї; якщо ж ні – повідомить, що інформація відсутня.
Що робити, коли є державний акт, а в базі земельної ділянки немає?
Якщо відомості про земельні ділянки відсутні у Державному земельному кадастрі, необхідно звернутися до землевпорядної організації, котра розробляла у свій час вашу документацію на землю. Якщо ж виявиться, що такої організації вже не існує необхідно звернутися до будь-якої іншої для прикладу до нашої установи для виготовлення нової документації на підставі якої дані про вашу земельну ділянку будуть внесені до єдиного реєстру ДЗК.
Причому це варто зробити як власникам приватних земельних ділянок, так і юридичним особам (установам, організаціям та підприємствам).
Чому цю перевірку необхідно обов’язково зробити власникам паїв?
Найбільше це потрібно саме для власників паїв та земельних ділянок, державні акти на які видавалися до 2004 року – тому що на момент видачі таких державних актів державний земельний кадастр в електронному вигляді ще не вели.
Тобто може статися, що державний акт на земельну ділянку у вас є, але в кадастрі вона не зареєстрована.
У такому випадку ці землі не можна буде ні здавати в оренду, ні продати, коли ринок землі запрацює.
Або ж виявиться, що ваші землі уже хтось зайняв та використовує, і тоді доведеться відстоювати своє право власності через суд.
Які правовстановлюючі документи можуть бути у землевласників на ділянки, передані до 2004 року?
- Рішення органу місцевого самоврядування про передачу землі у приватну власність в період з 1993 до 2003 років;
- Державний акт на право приватної власності на землю (червоного кольору, видавалися в період 1992-2001 років);
- Державний акт на право власності на земельну ділянку (зеленого або синього кольору, видавалися в період 2002-2008 року);
- Державний акт на право постійного користування землею (видавалися юридичним особам та громадянам);
- Договір оренди земельної ділянки (видавалися юридичним особам та громадянам);
- Договір на право тимчасового користування землею (видавалися юридичним особам та громадянам).
Якщо ви не виявили свою ділянку в базі земельного або у вас виникли будь-які інші запитання стосовно приватизації землі чи приведення в порядок документів на майно зверніться до нас за консультацією!
Телефон – +38 (063) 755 89 63 (Viber, Telegram). Консультація безкоштовна!